FAQ
Czy ZENU HEMP PROTEIN jest źródłem pełnowartościowego białka?
 
ZENU HEMP PROTEIN zawiera w sobie wiele składników odżywczych korzystnych dla organizmu. Jedną z najlepszych cech jest to, że jest dobrym źródłem białka, szczególnie dla osób potrzebujących alternatywnych, zdrowych sposobów zaspokajania potrzeb białkowych. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, czy białko konopne jest pełnowartościowym źródłem protein, które mogą pomóc w zaspokojeniu codziennych zaleceń dotyczących spożycia.
 
Białka składają się z łańcuchów aminokwasów. Nasze ciało może wytwarzać 10 aminokwasów (aminokwasy endogenne). Jednakże, istnieje 10 aminokwasów (egzogennych), których organizm nie potrafi wytworzyć sam, więc musisz je pozyskać z diety. Są one nazywane aminokwasami niezbędnymi. Białko konopne zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy.
 
Białka można klasyfikować jako pełnowartościowe lub niepełnowartościowe. Pełnowartościowymi białkami są te, które zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy w wystarczających ilościach. Mięso, jaja, ryby, drób i produkty mleczarskie są źródłami pełnowartościowego białka. Niepełnowartościowymi białkami są te, które nie mają jednego lub więcej niezbędnych aminokwasów. Fasola, orzechy, groszek i ziarna są przykładami niekompletnych białek. Białko konopne, ponieważ posiada wszystkie niezbędne aminokwasy, jest sklasyfikowany jako pełnowartościowe białko.
 
Czy białko konopne zawiera THC? 
 
Na terenie Unii Europejskiej, dopuszczony jest obrót produktami zawierającymi śladowe ilości THC (<0.2%). Nasze białko konopne zostało przebadane laboratoryjnie w celu stwierdzenia czy poziom THC jest zgodny z obowiązującymi normami. W badaniach zostało stwierdzone, iż białko konopne ZENU zawiera mniej niż 2mg (THC) / 1kg, czyli znajduje się poniżej granicy 0.2%. Oznacza to, iż białko konopne ZENU nie posiada żadnych właściwości psychoaktywnych. 
 
Czy w produktach ZENU znajdują się składniki pochodzenia zwierzęcego?
 
W białku konopnym ZENU, oraz we wszystkich produktach marki ZENU, postawiliśmy sobie za cel, aby używać tylko składników pochodzenia roślinnego. Dodatkowo, nasze surowce pozyskujemy od rolników, którzy przestrzegają najwyższych światowych norm dotyczących uprawy roślin konopii siewnej.  
 
Czy produkty ZENU wysyłane są za granicę?

Produkty ZENU wysyłamy na terenie Unii Europejskiej, jednak przed zamówieniem naszych produktów poza region Polski prosimy o kontakt mailowy pod adresem hello@myzenu.com w celu ustalenia najlepszych możliwych warunków dostawy do wskazanego przez Państwa kraju na terenie UE. 
 
Jaką stawką podatku VAT objęte jest białko konopne ZENU?

Białko konopne ZENU objęte jest 8% stawką podatku VAT.
 
Czy mogę oddać lub zareklamować produkt?

Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu prosimy o uzupełnienie formularzy dostępnych w zakładce "Zwroty i reklamacje" na dole strony i postępowanie zgodnie z instrukcjami na tej stronie.

Jak mogę zapłacić za produkt, jak będzie on wysłany i kiedy mogę spodziewać się dostawy?

Wszystkie informacje na temat płatności i wysyłek dostępne są na samym dole strony w zakładkach "Formy płatności", "Czas i koszty dostawy" oraz "Czas realizacji zamówienia".

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl